Jak zřídit kutilskou dílnu?

Stále více lidí v sobě objevuje touhu něco vyrábět, zvelebovat nebo vylepšovat. Kutilů v České republice přibývá rychlým tempem a patrně s tím souvisí zvýšené stěhování mladých rodin z měst na vesnice, kde si své domky neustále vylepšují a nové udržují. Na internetu denně vzniká mnoho webových stránek o kutilství nebo zahradničení, kde naleznete návody k výrobě prakticky čehokoliv. Sociální sítě jsou plné skupin pro kutily, kde si všichni vzájemně radí a podporují se. Zajímavým faktem je, že se domácími kutily nebo „kutilkami“ stává stále více žen, které rodinné hnízdo neustále vylepšují.

Vytvořte si jeden prostor pro své nářadí

Před samotným nákupem nářadí si vyhraňte prostor, kde vše budete mít přehledně uspořádané. Nejideálnější je celá místnost, ale je jasné, že ne každý má takovou možnost. Stačí koutek nebo nějaký prostor, kam si pořídíte úložné systémy a kde vše můžete schovat.

Jaké nářadí nesmí správnému kutilovi chybět?

Kromě klasického ručního nářadí je úplným základem vrtačka. A nejlépe aku vrtačka s bezuhlíkovým motorem. Bezuhlíková aku vrtačka je v mnohém podstatně lepší než aku vrtačka s klasickým motorem. A pokud si jí pořídíte z nabídky společnosti Stanley Fatmax, máte jistotu, že se ve vašem kutilském koutku nachází kvalitní kus elektronářadí s velmi dlouhou životností i při náročném používání.

Proč aku vrtačku s bezuhlíkovým motorem?

Bezuhlíkový motor zajistí mnohem delší kroutící moment, což oceňuje většina profesionálních řemeslníků i amatérských kutilů. Při vrtání aku vrtačkou s bezuhlíkovým motorem nehrozí jiskření a tření, vrtačka vše eliminuje. Má větší rozsah otáček a je mnohem robustnější, přesto je lehká a velice snadno se s ní manipuluje. Další velkou výhodou bezakumulátorových aku vrtaček je delší výdrž baterie na jedno nabití. Stejně jako u běžné ostatní aku vrtačky společnosti Stanley Fatmax vidíte stav baterie na displeji.