Kvalitní podlaha pro váš dům či byt

Pokud vás čeká výběr podlahy, jistě již nějakou dobu přemýšlíte nad tím, jaký typ vybrat, aby se neokoukala a zároveň nějakou dobu vydržela. Vzhledem k tomu, že podlaha má velký význam na celkový komfort místnosti, je vhodné se o jejím typu poradit u odborníků. Podlahy od Floor experts.

Každá podlaha má své

V současné době se nabízí celá řada materiálů, konstrukčních variant, barev i dekorů. Každý druh materiálu nabízí své výhody, ale i negativa, klikněte zde a dozvíte se spoustu zajímavých informací.

Vzhledem k tomu, že každý druh materiálu nabízí odlišné technické i užitné vlastnosti co se údržby týká, nemusí být vhodný do každého interiéru.

  • Podlaha ze dřeva

Dřevo je materiál přírodní, který dokonale hřeje a interiéru dodá nezaměnitelnou atmosféru. Je však náročnější na péči a údržbu. Tento materiál je vhodný do reprezentativních prostor, mezi něž patří obývací pokoj. Kromě toho je to také záležitost designová.

  • Podlaha z laminátu

Pokud hledáte materiál odolný vůči zátěži, pak je to právě laminát. Je však chladný a pozor si u něj musíme dát na vodu. Laminátovou podlahu můžeme využít pro ložnici, což je místo symbolizující klid, relaxaci a pohodu. Podlaha v této místnosti nevyžaduje speciální odolnost.

  • Podlaha z tvrzeného vinylu

Tento typ podlahy je pružný, odolný a není náročný na údržbu. Je vhodný do chodeb, kde jsou vyšší nároky na odolnost především tam, kde se používají rohože. Chodby také vyžadují materiál, jež se dobře udržuje v čistotě, což vinyl nabízí. Další místnost, kde naleznete vinyl své uplatnění, je kuchyně. Tady se objevují rizika související s vařením – pády drobných předmětů, vylité tekutiny, občas znečištění od pádu potravin. Vinylovou podlahu můžete využít také do koupelny, kde jsou vyšší nároky na vlhkost, ale také dokonalý úklid.