Návod na investování

Všem zájemcům, kteří uvažují o investování svých úspor do akcií, komodit nebo nemovitostí, je určen web pod názvem Investitura.cz. Jedná se o profesionální tým analytiků a redaktorů, kteří mají bohaté zkušenosti z oblasti finančních trhů. Přinášejí pravidelně nejen aktuální a nejdůležitější informace ze světa finančních trhů, ale také zajímavé kvalifikované analýzy, rozbory včetně investičních kurzů.

Investování do zlata

Zlato si již celá staletí udržuje svou hodnotu. Jeho stabilita je tím nejlepším důvodem k investování. Investovat lze například zakoupením zlatých cihel, zlatých mincí či zlatých šperků. Takto investované peníze neztratí svou hodnotu ani v nejbližší budoucnosti.

Proč investovat do stříbra

Právě v této době je investice do stříbra výborným tipem. Důvodem je skutečnost, že stříbro je značně podhodnocené ve srovnání s akciovým trhem, ale i se zlatem. Jedná se o tzv. Silver Gold ratio a Dow silver ratio. Normální cena stříbra (jeho poměr vůči zlatu) je výrazně níže, než aktuální hodnota. To znamená, že trh se obvykle vrací do rovnováhy, která je historicky výrazně níže. Podle analytiků Investitury.cz má další vývoj situace dva možné scénáře. Buď výrazně poroste cena stříbra, nebo klesne zlato a klesne index.

Investování do akcií

Dnes může každý jednoduše investovat na burze prostřednictvím brokera. Ovšem investovat do akcií je možné i bez peněz. Jednoduše si půjčíte třeba přímo u brokera, a to tak, že si koupíte pákový produkt – CFD. Míso toho, abyste potřebovali na nákup akcie celou její cenu, postačí vám 20%. Například si koupíte CFD kontrakt, kdy akcii fyzicky nevlastníte. To vás nemusí trápit, neboť na dividendu stejně máte nárok. Těžit budete ze změny ceny a navíc na takový nákup potřebujete pouze 20% hodnoty akcie.

Zbohatnout lze pouze pravidelným investováním

Investitura.cz radí, že nejsnadnější a logický způsob je pravidelné investování.v podobě pár stovek nebo tisícovek měsíčně. Za pár desítek let můžete být milionáři. Pokud byste ale dokázali dávat 2 tisíce Kč měsíčně do nějakého akciového indexu, tak můžete za 20 let mít v tomto fondu jeden milion korun. Ze svého vložíte celkem 480 tisíc Kč a o zbytek se postará složené úročení.