Rolety, venkovní žaluzie, fasádní clony aneb jaký druh stínění je ideální pro vás

Stínění je v dnešní době nepostradatelnou součástí každého domova. Bez vhodného stínění nemůžete regulovat proudění světla, ale také hluku, do vašeho domova. Pořiďte si ideální typ stínění právě pro vás.

Komfort

Stínění do vašeho domova přináší komfort světelný, ale také tepelný. Stará se také o omezení pronikající hluku z ulice a přináší do domova pocit soukromí a bezpečí. Na poli stínění však existuje řada specifických druhů. Jaký a podle čeho vybírat?

Kritéria

Stínění můžete vybírat podle několika kritérií, a to toho, zda bydlíte v bytě či v domě, zda chcete venkovní či vnitřní typ stínění, jak velké stínění vyžadujete, jaký design preferujete a jaké jsou vaše finanční možnosti.

Clony, žaluzie, rolety

Pokud hledáte možnost regulace denního světla, ale i ovlivnění teploty v místnosti s pomocí stínění, které vám stále dovolí v místnosti větrat, vsaďte na venkovní žaluzie. Venkovní žaluzie Praha jsou pro vás skvělou volbou. Venkovní rolety jsou vhodné pro všechny, kteří chtějí naprosto regulovat přísun slunečních paprsků zvenčí a rádi spí v naprosté tmě. S venkovními roletami vás ráno sluneční paprsky z postele prostě nevyženou. Navíc chrání okna před prudkým deštěm a kroupami. Poslouží i jako ochrana na chatě před zloději. Zvolit však můžete i svislé fasádní clony. Elegantní způsob stínění, který zajímavě fasádu oživí.

Vnitřní typy

Vsadit však můžete i na vnitřní typy stínění, jako jsou žaluzie či vnitřní látkové stínění, které působí designově a dokáže dobře dokreslit celý vzhled dané místnosti. Vnitřní hliníkové žaluzie patří mezi nejoblíbenější druhy vnitřního stínění. Jsou totiž efektivní a cenově dobře dostupné, přičemž se dobře hodí do takřka každého interiéru. Podívejte se na žaluzie Praha a dozvíte se více.