V čem je fotopast lepší než kamera?

Mnoho lidí má u domu bezpečnostní kameru, aby zaznamenala každého, kdo se pokusí na pozemek vstoupit. Kamery však mají i své nevýhody, jsou všem na očích a také zaznamenávají v kuse. Proto stále roste popularita fotopastí jako prostředků pro ochranu majetku. Fotopasti jsou malé, nenápadné a mají maskovaný vzhled.

Výhody fotopastí

Nedávají se na nápadná místa, ale nejčastěji se připevní na strom, kde jsou pro ostatní prakticky neviditelné. Fotopast se umístí tak, aby monitorovala váš pozemek. Fotopast však nezaznamenává neustále jako kamera, ale jen tehdy, když zaznamená tepelný pohyb, v tom jí pomáhá citlivé PIR čidlo. Reakce fotopasti jsou okamžité, takže je nemožné záběru fotopasti uniknout. Fotopast tedy fotí jen vetřelce, kteří navštíví váš pozemek, tedy lidi nebo zvířata. Tyto snímky se ukládají na paměťovou kartu a vy si je můžete prohlížet na displeji fotopasti (pokud ji má) nebo třeba na počítači. Pokud si pořídíte fotopast s GSM modulem, tak může pořízené snímky zasílat na telefon jako MMS nebo na váš email.

Fotopast je na baterie, není tedy závislá na elektrickém zdroji a můžete ji umístit třeba i na konec zahrady. Fotopasti mohou fungovat v čase, kdy si je nastavíte nebo i nonstop. Fungují i za naprosté tmy, v tom jim pomáhá noční přísvit, takže i v nočních hodinách vám pořídí snímky každého, kdo se dostane na váš pozemek. Fotopast je skvělým důkazním materiálem, pokud se k vám dostane zloděj a u fotopastí s GSM modulem máte aktuální přehled, kdo se u vás pohybuje. Fotopasti nejsou drahé, jde o malou investici do skvělého přístroje, se kterým se budete cítit více v bezpečí. Fotopasti si můžete vybírat v mnoha provedeních a s funkcemi, které ocení i nároční uživatelé. Kromě ochrany majetku jsou skvělé také pro pozorování divokých zvířat ve volné přírodě.