Vše o fotopasti – co je dobré vědět?

Pořizujete si tento malý zázrak a nevíte, jak na to? Na co je dobré myslet a co je potřeba vědět, než začnete pořizovat jednotlivé přístroje? Každý je bude využívat k něčemu jinému. Strážit pevnost, v tomto případě váš dům, nemovitost, chalupu, chatu nebo zahradu je důležité podobně jako monitorování zvěře, škodné. Potřebujete mít přehled v lese a vědět, kdy zvířata chodí ke krmelci nebo kdo vám v lese pytlačí? Nebo naopak chcete mít přehled o tom, kdo by se chtěl dobývat k vám do chalupy či chaty, kde nebýváte tak často a vzít si něco, co mu nepatří?

Fotopasti, které pomáhají

Když se řekne fotopast jde o plně automatické digitální zařízení určené pro denní i noční záznam statických snímků. Přístroj se aktivuje spuštěním PIR čidla a to ve chvíli, kdy se v jejím zorném poli objeví pohyb. Jde však o pohyb zvířete nebo člověka, tedy tepelný pohyb. Napomáhá také eliminovat nežádoucí pohyby v zorném poli, takže je ideální jak pro mapování pohybu zvěře, tak i pro zabezpečení objektu. Fungují na baterie, takže se nabízí otázka, jak dlouho vydrží? S pomoci kvalitních baterií na místě, kde neprojde denně tisícovka lidí, umí vydržet desítky dní i měsíců. Vše se odvíjí od kvality jednotlivých baterií.

Otázky, které vás napadají

Přemýšlíte, že přístroj dáte za sklo, aby jej nikdo neodnesl a neodhalil? Bohužel pohyb přes sklo nezaznamenává. Fotopasti jsou vyvedeny v zemitých barvách, tudíž nebude těžké je umístit někde do křoví, skalky nebo mezi menší stromky a to tak, aby nebyla vůbec vidět. Během focení nevydává žádný zvuk, je naprosto bezhlučná takže nebude plašit ani zvěř ani případné zloděje. S těmito přístroji budete mít přehled o tom, co se děje v lese i okolo vašeho domu či zahrady, když tam zrovna nejste. Chraňte svůj majetek před různými nenechavci a zloději!