Generální opravy obráběcích strojů – Konel Zlín

Přejete si, aby vaše jednoúčelové či dřevoobráběcí stroje pracovaly efektivněji? Vyměňte staré řídící jednotky za nové technologie a využívejte výhod moderních technologií.

Generální opravy strojů díky firmě Konel Zlín

Přejděte i vy do technologií 21. století – Konel Zlín realizuje opravy a modernizace konvenčních obráběcích strojů. Přejete si, aby byl váš stroj efektivnější? Spolehněte se na služby zkušených mechaniků, kteří vymění řídící systém za nový. Přejete si vytvořit jednoúčelový stroj či zařízení přesně podle vašich požadavků? Tým techniků s dlouholetou praxí vám zajistí návrh, konstrukci i výrobu těchto strojů dle vašeho zadání.

Jednoúčelové stroje

Jednou z nabízených služeb je i podpora v oblasti průmyslové automatizace. Jednoúčelové stroje jsou například opatřeny detekcí správně založených vodičů krimpovacího stroje, kde checker vyhodnocuje, zda obsluha založila vodič správně – v případě negativního výsledku dojde k blokaci funkce celého stroje, aby se předešlo výrobě zmetků. Nabízí se i tester těsnosti kanystrů sloužící ke kontrole kvality vyrobeného kusu na vstřikolisu nebo řízení míchacího zařízení zahrnující řízení technologie, dávkování směsi, hlídání teploty i řízení míchacích programů.

 

Dřevoobráběcí stroje

Jak zrychlit a zefektivnit dřevoobráběcí stroje? Pomocí instalace řídících systémů a měničů u linky na zpracování dřeva došlo ke zrychlení celé linky o 30 %. Přejete si provést měření a regulaci pořezové rychlosti linek? Běžně se aplikuje také řízení ukládání desek a třídění nařezaného materiálu, montáž plynulých rozběhů motorů za pomoci frekvenčních měničů a softstartérů nebo optimalizace stávajícího zařízení a řízení nakulování klád. Samozřejmostí je i řešení optimalizace otáček katru za účelem zvýšení třídy jakosti štěpky. Přejete si vzdálenou správu? Pomocí GSM modemu, WiFi, Ethernetu či TCP/IP je to možné!

Díky firmě Konel Zlín budou i vaše stroje za využití moderních technologií efektivní.