Dá se zjistit skutečná hodnota ojetiny?

S rostoucím počtem prodávaných ojetých vozidel, přibývá také množství nekalých praktik. Nejčastěji je to stáčení tachometrů a zatajování havárií. Ovšem přibývá rovněž aut, která se prodávají za vyšší než tržní cenu, jednoduše řečeno jde o prodej předražených ojetin.

Zjistěte si informace o historii vozu

Ještě před podpisem kupní smlouvy se vyplatí seznámit se nejen s technickým stavem, ale také s historií vozidla a jeho aktuální tržní cenou. Lze to udělat jednoduše díky nedávno zpřístupněnému systému na oceňování vozidel CebiCat GT. Systém donedávna mohly využívat pouze firmy, nyní je přístupný i individuálním zákazníkům, a to zdarma.

K ověřování historie přibylo i oceňování

Již rok je možné nechat si auto zdarma ocenit prostřednictvím mobilní aplikace Carolina. Nedávno se oceňování aut stalo také součástí výpisu ze systému AUTOTRACER. Výhodou výpisu je, že nejen zjistíte, zda je auto nabízeno za přiměřenou cenu, ale také si zkontrolujete jeho historii. Tedy to, zda nebyl tachometr stočený, zda prodejce před vámi netají havárii, zda auto nebylo omlazené, zda není zatíženo leasingem či úvěrem nebo zda není kradené. Také se dozvíte, jak a za kolik bylo auto nabízeno v minulosti. Systém také zobrazuje inzeráty podobných vozidel z největších českých i zahraničních inzertních portálů.

V mobilní aplikaci Carolina si můžete nechat zdarma ocenit až pět aut

Pokud si v systému Carolina zadáte VIN a kilometrový nájezd, ukáže vám zdarma cenu až pěti aut.

Toto oceňování slouží i těm, kteří se chystají své auto prodat. V případě používání aplikace si může skoro každý měsíc nechat zobrazit aktuální cenu svého auta. Navíc se vám zobrazí předpokládaný vývoj ceny v následujících třech letech. Může tak plánovat, kdy auto vyměnit za nové. Tuto aplikaci si můžete stáhnout zdarma v Google Play nebo v AppStore.

Zobrazení výpisu historie vozidla

Výpis historie lze zobrazit ze systému AUTOTRACER na www.zkontrolujsiauto.cz. Zaplatíte za to sice 499 Kč, což je ale určitě podstatně méně, než kolik by vás mohly stát nečekané opravy, nebo o kolik by kupované auto mohlo být předražené.