Jak na Roční hlášení o produkci odpadu za rok 2021?

Pokud jste živnostník, firma či společnost, možná také spadáte do kategorie, která je povinná zpracovávat Roční hlášení o produkci odpadu.

Podmínky pro zpracování hlášení

Jestliže jste v roce 2021 vyprodukovali a předali k likvidaci více než 600 kilogramů nebezpečného odpadu nebo více než 100 tun odpadu ostatního, vztahuje se na vás povinnost zpracovat a podat roční hlášení za odpady 2021. Je tak potřeba, podle nového zákona, učinit nejpozději do 18. února 2022. V minulosti to bylo pouze do 15. února. V případě, že máte více provozoven pod jedním IČ, jedná se o součet všeho vyprodukovaného odpadu. Nevíte-li si s hlášením rady, oslovte odborníky, kteří vše připraví a zpracují za vás. Mezi takové patří ECOSERVIS.

Web rocnihlaseni.cz

Na webu rocnihlaseni.cz naleznete poptávkový formulář, který stačí vyplnit a vše potřebné za vás zajistí zaměstnanci společnosti. Pro koho jsou zde připravené služby?

O zpracování Ročního hlášení za odpady mohou požádat živnostníci. Nejčastěji se jedná o ty, kteří pracují s automobily – autoservisy, automyčky, autolakovny, autodopravci nebo čerpací stanice. Dále pak jsou to živnostníci z oboru zdravotnictví – lékárny, laboratoře, zdravotní ordinace. Početnou skupinu tvoří i drobní řemeslníci – zámečníci, obráběči kovů nebo třeba dřevařské dílny.

Společnost vypracuje i Roční hlášení o odpadech také pro větší firmy a společnosti. V tomto případě se jedná o výrobní podniky, továrny, tiskárny, stavební firmy, podniky z oblasti sklářského průmyslu, velké autoservisy. Problém však není zpracovat hlášení i pro další zájemce.

Poslední skupinu tvoří obce. Pro ty povinnost platí také. Zejména pak pro ty, které na svém území provozují sběrný dvůr. Tady však neplatí výše zmiňované limity, ale povinnost je automatická.